Використання інноваційних технологій на уроках історії

Автор работы: Пользователь скрыл имя, 06 Мая 2014 в 07:45, курсовая работа

Краткое описание

Актуальність дослідження.Існує велика кількість інноваційних технологій навчання – проблемна лекція, парадоксальна лекція, евристична бесіда, пошукова лабораторна робота, розв’язання ситуаційних задач, колективно групове навчання, ситуативне моделювання. Вони можуть бути використані на різних етапах уроку: під час первинного оволодіння знаннями, під час закріплення й удосконалення, під час формування вмінь та навичок. Їх можна застосовувати також як фрагмент заняття для досягнення певної мети або ж проводити цілий урок з використанням окремої технології.

Содержание

І. Вступ3
ІІ. Основна частина5
1. Науково-теоретичний аналіз проблеми розвитку
інноваційних технологій навчання у викладанні історії. 5
1.1 Теоретичні засади дослідження інноваційних
освітніх технологій навчання. 5
1.2 Сполучення інноваційних і традиційних технологій
у навчанні історії. 8
1.3Ідеї гуманізму в науці і освіті: Історія та сучасні технології. 10
1.4Типи інноваційних підходів до навчання історії. 20
2. Впровадження інноваційних технологій навчання в
педагогічну практику. 24
2.1Лекційна система навчання. 24
2.2Семінарські заняття.25
2.3 Лабораторна система навчання історії. 26
2.4 Проблемно-пошуковий метод навчання. 27
2.5 Різні види ігор на уроках історії. 27
2.6 Інтерактивні методи навчання на уроках історії. 28
ІІІ. Висновок.30
Список літератури.31

Прикрепленные файлы: 1 файл

курсова робота на курси по історії.docx

— 97.33 Кб (Скачать документ)

Документ 1. «Портрет молодої ЖІНКИ»

Тут дійсно оспівана сяюча жіноча краса та грація. Образ Молодої жінки виражає і високий жіночий ідеал, і чисту радість. Який ніжний рожевий тон оголеного плеча, якою дійсністю є її рука в поєднанні з білизною сорочки й оксамитом одягу. У цьому образі немає нічого порочного, як немає нічого порочного в повноті щастя.

Документ 2. «Магдалина, що кається»

Горе грішниці, що кається, потопає в красі живопису та знаменує торжество життєстверджуючого начала. Гарне обличчя Магдалини, прекрасна волога сліз на її очах, із такою вірою піднятих до неба. Перед нами венеціанка з ніжною оксамитовою шкірою та шовковим волоссям, й осінній пейзаж, який складає з нею та її горем одне ціле.

Документ 3. «Портрет юнака з рукавичкою»

Ми не знаємо, хто цей юнак. Але яка в нього спокійна й гордовита постава! Він молодий, упевнений у своїй силі і своєму праві на щастя. Але куди ж спрямований цей погляд?

Завдання до документів.

    1. Назвіть основну тематику творів Тиціана.
    2. Що спільного у творчості цього художника з іншими митцями епохи Відродження?
    3. Розгляньте картину Тиціана «Портрет юнака з рукавичкою». Що, на вашу думку, виражає погляд зображеного юнака?

ПЕРЕГЛЯД ПРЕЗЕНТАЦІЇ «Тиціан»

Підсумкова бесіда.

      1. Як у творах митців італійського Відродження відбилися ідеали цієї епохи?
      2. Хто з митців писав твори на релігійну тематику? Чим ці картини відрізняються від середньовічних ікон?

 

У. Узагальнення та систематизація знань

1. З поданого переліку картин виберіть ті, що належать даним авторам.

 

Леонардо да Вінчі

Рафаєль Санті

Мікеланджело Буонарроті

Тиціан

       

 

  1. Афінська школа
  2. Мойсей
  3. Таємна вечеря
  4. Сікстинська Мадонна
  5. Сікстинська капела в Римі
  6. Портрет молодої жінки
  7. Давид
  8. Мона Ліз
  9. Магдалина, що кається

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Опрацювати матеріал § 12 підручника.
  2. Порівняти італійське та Північне Відродження.
  3. Підготувати повідомлення про письменників епохи Відродження: Ф. Рабле, Т. Мора, М. Сервантеса та В. Шекспіра (чотирьом учням).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 2

Історія України

5 клас

Тема: ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА (1941-1945 РР.)- СКЛАДОВА ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Мета: познайомити учнів з подіями Великої Вітчизняної війни, політикою загарбників на окупованих українських територіях, діяльністю руху Опору на території України; вдосконалювати навички роботи з картою, таблицею, формувати уміння аналізувати історичні документи; виховувати шанобливе ставлення до героїчного минулого свого народу, до пам'яток, що увічнюють подвиг їхній подвиг; формувати неприйняття будь-якого насильства над особою.

Тип уроку: комбінований, формування умінь та навичок.

Обладнати: Власов В., Данилевська О. Вступ до історії України. Підручник для 5 кл.; історичний атлас, роздавальний матеріал, електронна тестова робота.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційна частина уроку

  1. Актуалізація знань учнів

Перевірка домашнього завдання

 Історичний диктант

    1. Наприкінці 1922 р. Україна увійшла до складу Союзу… (Радянських Соціалістичних Республік)
    2. У другій половині 20-х років СРСР проголосив курс на..., тобто переважний розвиток промисловості. (індуастріалізацію)
    3. Наприкінці 20-х років почалося насильницьке створення колективних селянських господарств — .... (колгоспів)
    4. 1932-1933 рр. увійшли в історії українського народу як жахливі роки .... (голодомору)
  1. Мотивація пізнавальної діяльності учнів

Учитель. Але попереду на Україну чекали ще більш жорстокі випробування — боротьба проти гітлерівських окупантів в роки Великої Вітчизняної війни.

  • Напевно у ваших родинах є, або були дідусі і бабусі, які приймали участь у Другій Світовій Війні.Підніміть руку, хто з ваших родичів загинув на фронті, в концтаборі, був вивезений на роботу до Німеччини, помер з голоду в роки окупації.Майже кожну українську родину спіткало це лихо. Участь у боротьбі проти жорстокого ворога була справою кожного, тому ця війна дістала назву «Велика Вітчизняна». Тож сьогодні ми з вами познайомимося з основними подіями Великої Вітчизняної війни на території України

IV. Вивчення нового  матеріалу.

Робота по карті 

Користуючись картою в історичному атласі «Україна між двома світовими війнами», назвіть:

1.3 якими радянськими республіками у складі СРСР та якими державами межувала Українська Радянська Соціалістична Республіка?

2. Які з українських земель в кінці 30-х рр. XX ст. перебували за межами УРСР?

Робота з таблицею за допомогою карти

Заповніть пропуски в таблиці, використовуючи інформацію карти.

Назви українських земель

Держава, у складі якої вони перебували

Львів, Луцьк, Рівне, Тернопіль, Коломия

 

 
 

Румунія

Ужгород, Хуст

 





Початок Другої світової війни

Учитель. У серпні 1939 року нацистська Німеччина і більшовицький Радянський Союз уклали угоду, в якій вони зафіксували свої прагнення розподілити між собою території сусідніх держав. А вже 1 вересня 1939 року Німеччина здійснила напад на Польщу, захопившу територію цієї держави, а також Західну Білорусію та Галичини, а у 1940 р. до Буковини вступили радянські війська. Ці події започаткували найбільш криваву війну XX століття — Другу світову.

Окупація України Німеччиною

Та вже 22 червня 1941 року фашистська Німеччина, порушивши існуючу угоду, розпочала війну проти Радянського Союзу. Вона увійшла в історію СРСР як Велика Вітчизняна війна.

Робота з картою

Учитель. За допомогою карти «Україна в Другій Євітовій війні 1939 – 1942 рр.» (червень 1941 — липень 1942 р.) дайте відповідь на питання:

  1. Які міста України були окуповані німецькими загарбниками:

а) в 1941р.

б) в 1942 р.?

  1. Коли окупанти захопили наш обласний центр і село?

Окупаційний режим в Україні 

Робота з історичними джерелами

Прочитавши наведені уривки з документів, дайте відповіді на питання.

    1. а група. Опрацьовує документ «А».
    2. а група. Опрацьовує документ «Б».
    3. я група. Опрацьовує документ «В».
      1. «Ніякої вільної України не існує. Ми звільнили Україну не для того, щоб зробити її щасливою, а щоб забезпечити для Німеччини життєвий простір і постачання, якого потребує».

Б. «Передусім я сподіваюсь, що нам в результаті пощастить забезпечити на тривалий час на Україні загальну продовольчу базу. Вона послужить постачальником тих ресурсів, які, можливо, знадобляться нам у майбутньому.»

      1. «За планом головного управління безпеки [Німеччини] на територію Сибіру повинні бути переселені також західні українці. При цьому передбачається примусово переселити 65 % населення [України]».

Питання

        1. Як ставилися окупанти до ідеї створення незалежної України?
        2. Які плани щодо України мали фашистські загарбники?
        3. Яка доля чекала на українців в умовах окупації?

Після опрацювання документів учні дають відповідь на питання, поставлені до документів, і роблять висновок про політику, що її проводили загарбники на окупованих українських землях.

Рух Опору в українських землях

У ч и т е л ь. На окупованій території у відповідь на жорстокість гітлерівців розгорнулася боротьба проти ворога — рух Опору, основу якого становили радянські партизани та повстанський рух, який невдовзі зорганізувався в Українську повстанську армію.

Робота з картою

Використовуючи карту на «Україна в Другій Світовій війні 1943 – 1945 рр.» (1943- 1944)», дайте відповіді на питання:

          1. Назвіть регіон України, де була поширена діяльність радянського партизанського руху?
          2. Назвіть регіон, де була поширена діяльність Української повстанської армії.

Учител ь. У 1943 р. в результаті наступу Радянської армії почалося звільнення території України від гітлерівців.

Звільнення України радянськими військами.

Робота з картою

Використовуючи карту «Україна в Другій Світовій війні 1943 – 1945 рр.» (1943- 1944)», дайте відповіді на питання:

            1. Які області України були звільнені від окупації до вересня 1943 р.?
            2. Які області України були звільнені від окупації до грудня 1943?
            3. Коли остаточно було звільнено територію України від фашистських загарбників?
            4. Коли було звільнено наш обласний центр?

Учитель. Звільнивши Україну Радянська армія продовжила знищення ворога на території інших держав, окупованих Німеччино. Велика Вітчизняна війна завершилася капітуляцією німецьких військ. Відтоді 9 травня відзначається як День Перемоги.

IV. Закріплення  знань учнів

Тестування(електонне)

              1. Друга світова війна розпочалася:

а) 1 вересня 1939 р.;

б) 22 червня 1941 р.;

в) 22 липня 1942 р.

              1. Другу світову війну розв'язала:

а) Англія;

б) Франція;

в) Німеччина.

3. Велика Вітчизняна війна тривала;

а) 1939-1945 рр.;

б) 1941-1945 рр.;

в) 1939-1941 рр. 

4. Доповніть речення: 

а) 1 вересня 1939 р. розпочалася .,.;

б) 22 червня 1941 р. розпочалася...;

в) 28 жовтня 1944 р. завершилося...;

г) 9 травня 1945 р. було підписано....

V. Домашнє завдання

Опрацювати 23 параграф підручника. Використовуючи додаткову літературу, спогади членів родини, зробити повідомлення за темою «Моє місто (село) в роки окупації».

 

 

 


Информация о работе Використання інноваційних технологій на уроках історії